DOPRAVA ZDARMA PŘI VÝMĚNĚ ZBOŽÍ (NA VYŽÁDÁNÍ VÁM VYTVOŘÍME KÓD PRO ODESLÁNÍ PŘES ZÁSILKOVNU).

Papier d'Arménie ARMÉNIE

Papier d'Arménie ARMÉNIE
Papier d'Arménie ARMÉNIE
Papier d'Arménie ARMÉNIE
139 Kč 115 Kč bez DPH
Dostupné
Odeslání dopozítří
Kód351VýrobcePapier d'ArménieZáruka24 měsíců

Papier d'Arménie (Arménský papírek) je nejstarším prostředkem k provonění domácnosti. Receptura pochází z roku 1885, kdy francouzský chemik Auguste Ponsot poznal při své cestě po Arménii blahodárné a dezinfekční účinky spalované pryskyřice Ambroně. Tato pryskyřice se v dávných dobách používala při léčbě astmatu, kašle a rýmy. Spolu s lékárníkem Henri Riviérem vyvinuli papírovou pastu na bázi pryskyřice, kadidla a myrhy.

 

Tuto variantu vytvořil Francis Kurkdjian, francouzký parfumér arménského původu, k 15. výročí nezávislosti Arménie. Vyznačuje se jemnou kořeněnou vůní vanilky, olibanu, myrhy a cedrového dřeva.

 

Papírky můžete používat jako vykuřovadlo, anebo je jednoduše umístit do skříně nebo do šuplíku. Příjemná a hřejivá jemná orientální vůně odstraňuje kuchyňské, zvířecí a jiné pachy, dezinfikuje a navozuje příjemnou atmosféru.

Obsah: celkem 36 proužků, každý list obsahuje 3 proužky.

 

Použití: Oddělte proužek ze sešitu a vložte ho do skříně, šuplíku, knihy, mezi prádlo. Pokud budete papírek používat jako vykuřovadlo, složte ho do harmoniky, položte na nehořlavý podklad (keramická miska, popelník, plotna) a zapalte. ihned sfoukněte, papírek má jen mírně doutnat. 

 

VýrobcePapier d'Arménie
Popis