DOPRAVA ZDARMA PŘI VÝMĚNĚ ZBOŽÍ (NA VYŽÁDÁNÍ VÁM VYTVOŘÍME KÓD PRO ODESLÁNÍ PŘES ZÁSILKOVNU).

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

1. Všeobecná ustanovení:

Kupující učiněním objednávky akceptuje následující obchodní podmínky. Vztahy kupujícího a prodávajícího se řídí těmito obchodními podmínkami a jsou pro obě strany závazné.

Prodávající:

Biošatník
Anna Beránková
Hajnice E38
54466 Hajnice

Registrace v živnostenském rejstříku.

IČO: 01111027
Bankovní spojení: Fio banka, číslo účtu: 2500314590/2010, pro platby ze Slovenska: 2500314590/8330

 

Kupující:

Spotřebitel, který objednává zboží u prodávajícího.

 

2. Předmět smlouvy

Předmětem smlouvy jsou položky uvedené v kupní smlouvě – objednávce (dále jen zboží).

 

3. Objednávka zboží

Objednávka učiněná v internetovém obchodě biosatnik.cz je návrhem kupní smlouvy. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Prodávající je v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše ceny) oprávněn požádat kupujícího o autorizaci objednávky, např. telefonicky či elektronickou poštou. Kupní smlouva je uzavřená dodáním objednaného zboží a jeho úhradou.

Potvrzením objednávky stvrzuje spotřebitel souhlas s obchodními podmínkami, platnými v den podání objednávky. Spotřebitel má právo do 24 hodin stornovat objednávku bez sankcí.

 

4. Dodací lhůta

Pokud není uvedeno jinak, zboží odesíláme nejdéle do 14 pracovních dnů od přijetí platby na účet, zpravidla však následující pracovní den. Kupující je o skutečném datu dodání informován elektronickou poštou. Pokud není požadované zboží skladem, bude zákazník obratem informován na kontakty uvedené v objednávce.

 

5. Cena a platba zboží

Pro nákup zboží jsou platné ceny uvedené v internetovém obchodě v okamžiku objednání. Cenu lze uhradit v hotovosti při převzetí zásilky (dobírka) nebo bankovním převodem předem na účet prodávajícího. Při platbě předem na účet se předpokládá, že částka za objednané zboží bude uhrazena nejpozději do 5 pracovních dnů od objednání, není-li s prodávajícím ujednáno jinak. Při platbě převodem prodávající po objednání zboží potvrdí e-mailem jeho dostupnost a celkovou částku k převodu a to obvykle nejpozději následující pracovní den. Při nezaplacení zboží v uvedené lhůtě si prodávající vyhrazuje možnost zrušení objednávky.

 

6. Ceny poštovného

Zboží je dodáváno prostřednictvím České pošty, nebo Zásilkovny. Při dodání zboží bude kupujícímu účtováno poštovné dle zvoleného typu následovně.

 

Česká pošta ČR:

Hodnota objednávky 0 - 760 Kč/Doporučená zásilka                                 72 Kč

Hodnota objednávky 0 - 2999 Kč/Balík do ruky                                       120 Kč

Hodnota objednávky 0 - 2999 Kč/Balík na poštu                                      99 Kč

Hodnota objednávky od 3000 Kč                                                            ZDARMA

 

Zásilkovna ČR:

Hodnota objednávky 0 - 2499 Kč/Dodání na pobočku Z-Point                      65 Kč

Hodnota objednávky od 2500 Kč                                                              ZDARMA

 

Osobní odběr:                                                                                        

Provozovna Biošatník, Krakonošovo nám. 133, 1. patro, Trutnov                                                  ZDARMA

 

Způsob platby:

Bankovním převodem                                                                              0 Kč

Dobírka ČP                                                                                            36 Kč

Dobírka Zásilkovna                                                                                36  Kč

 

 

Poštovné na Slovensko Zásilkovna:

Hodnota objednávky 0 - 2999 Kč                                                             90 Kč

Hodnota objednávky od 3000 Kč                                                             ZDARMA

Platba bankovním převodem (v EUR dle aktuálního kurzu devizy-nákup u Fio banky) 0 Kč

 

V případě objednávky zaslané na dobírku, kterou jste si nevyzvedli, jste povinni uhradit náklady na přepravu zboží dle našeho ceníku. V případě opakovaného zaslání zboží na žádost zákazníka hradí zákazník poštovné v plné výši (tj. nové poštovné + poštovné za nevyzvednutou zásilku). Zásilku podruhé na dobírku nezasíláme!

Pokud si zákazník nevyzvedne zásilku placenou převodem, má prodávající právo strhnout si z celkové částky částku vynaloženou na přepravu zboží dle platného ceníku.

 

7. Záruka

Pokud není stanoveno jinak, je standardní záruční doba 24 měsíců. Zjistí-li kupující při převzetí zboží vady, musí tyto skutečnosti sdělit prodávajícímu vždy písemně (elektronickou poštou), bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 3 dnů od převzetí zboží.

Přirozené tmavnutí nebo světlání některých odstínů barevně rostlé biobavlny není důvodem k reklamaci.

 

8. Vrácení nebo výměna zboží

Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží a to bez udání důvodu. Pokud se tak rozhodne, je kupující povinen v uvedené lhůtě vrátit zboží na adresu: Anna Beránková - Provozovna Biošatník, Krakonošovo nám. 133, Trutnov, 541 01. Poštovné a balné za odeslání vraceného zboží hradí kupující. Vrácené zboží musí být nepoužité, v původním obalu, nepoškozené a kompletní. V opačném případě má prodávající právo úměrně snížit vrácenou částku za zboží. Po obdržení vráceného zboží, prodávající obratem kupujícímu vrátí odpovídající částku předem dohodnutým způsobem.

9. Ochrana osobních dat

Odesláním objednávky a registrací kupující souhlasí se zařazením svých údajů do databáze prodávajícího. Prodávající se zavazuje neposkytnout tyto údaje třetím osobám. Veškerá osobní data a kontaktní údaje uvedené při objednávce zboží jsou určeny pouze pro účely internetového obchodu biosatnik.cz, který s nimi nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

 

10. Další ujednání

Podáním objednávky přijímá kupující veškerá ustanovení Obchodních podmínek uvedených na internetových stránkách prodávajícího ve znění platném v den odeslání elektronické objednávky.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. 

 

Jsme plátci DPH.

 

V Praze, dne 13.10.2012

Poslední změna dne 28.4.2020Formulář pro odstupení od smlouvy lze ve formátu docx stáhnout zde.