Vyrobeno v ČR Doprava zdarma od 2.500,- Vrácení a výměna do 14-ti dnů Z certifikovaných materiálů

Jaké používáme nitě?

Pro výrobu konfekce je nejběžnější nit polyesterová. My jsme se dosud drželi pravidla používat všude, kde je to možné, nitě bavlněné. U pružných výrobků (s obsahem elastanu) je nutné používat nitě polyesterové, protože je zde větší pnutí a bavlněné nitě by praskaly (legíny atd.).

 

S bavlněnými nitěmi se obecně hůře pracuje. Často praskají při šití, což komplikuje a zpomaluje švadleně práci. Někdy se mohou projevovat menší trvanlivostí (praskáním) i při nošení.

 

Rozhodli jsme se proto, že budeme postupně přecházet na nitě jádrové. Jádrová nit má uprostřed polyesterové vlákno, které zaručuje větší pružnost, to je však obalené bavlnou, která zajišťuje příjemnější dotykovou vrstvu.

 

Jádrové nitě jsou sice dražší, zachovávají si však kladné vlastnosti obou druhů nití.

 

Někdy se u našich výrobků můžete setkat ještě s nití chemlonovou. Tato nit je pružnější a tvoří ji několik velmi jemných umělých vlákem. Používá se především do rubu u spodního prádla, aby zde nebyla vrstva nití příliš silná a aby nedocházelo ke škrábání. Zajišťuje také větší pružnost, čímž se předchází praskání nitě a párání švů. Tuto nit používáme minimálně a po řádném zvážení s ohledem na funčnost a komfort nošení daného výrobku.

 

Vybrali jsme si dodavatele a výrobce, v jehož firemní filozofii nechybí důraz na udržitelnost, ekologii a sociální aspekty výroby. Tyto nitě jsou významně dražší, než je obvyklé, jsou však velmi kvalitní. Věříme, že to přispěje ke zvyšování kvality našich výrobků, o což poctivě usilujeme.

 

 

Jaké používáme nitě?
Vytvořeno01.10.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies